Obecnie masz możliwość kupić telefon nie tylko u operatora sieci, w renomowanym salonie sprzedaży, czy lombardzie. Prężnie rozwija się handel telefonami na portalach aukcyjnych, gdzie używane telefony czołowych producentów można kupić w naprawdę okazyjnej cenie. Postanowiliśmy nabyć i sprawdzić dla Was niegdyś flagowe telefony konkurencyjnych producentów- Samsung Galaxy S6 i Iphone 6.

Co słychać po latach?

Mimo tego, że od premiery wybranych przez nas telefonów minęło sporo czasu nadal można nabyć te modele na rynku. Jeśli chodzi o cenę to dobrze wyglądającego Samsunga można kupić już za 500zł, podczas gdy Iphone to wydatek średnio 150- 200zł wyższy. Co z systemami? W zakupionych przez nas modelach widać znaczące różnice. Podczas gdy Iphone nie stracił dużo na wydajności i „świeżości” oprogramowania, to Samsung wydaje się być dziadkiem, który stracił dawną świetność. Mieliśmy problem z płynnym używaniem zainstalowanych aplikacji, a także nieznaczne problemy z przemieszczaniem się między ekranami. Nie do końca winimy jednak producenta- zakupiony przez nas model mógł być zbyt intensywnie eksploatowany przez pierwszego właściciela.

Prąd jest Twoim przyjacielem

Jeśli chodzi o wytrzymałość baterii, to w tej kwestii prym leży po stronie Samsunga. Postanowiliśmy naładować oba telefonu i zbadać, jak długo będą one w stanie odtwarzać filmy z serwisu Youtube, przy włączonym transferze danych. Iphone potrzebował ładowania około 2 godziny szybciej, niż Samsung. Trzeba przyznać, że po latach bateria od Apple nie zrobiła na nas wrażenia. Obudowy obu telefonów prezentują się za to podobnie. Prawdopodobnie poprzedni właściciele nosili na nich szkła hartowane i futerały.