Ten artykuł dedykujemy wszystkim tym, którzy stoją przed ciężkim wyborem: zainwestować w przeznaczoną do drukowania kolorowych zdjęć, profesjonalną drukarkę, czy może warto posiłkować się jedynie zwykłą drukarką, drukując na papierze fotograficznym? W Internecie spotkacie się z dziesiątkami opinii na ten temat. My dorzucamy Wam swój punkt widzenia.

Profesjonalnie, ale czy nie za drogo?

Sprawdzaliśmy przede wszystkim cenę wydrukowania jednego zdjęcia oraz ich jakość. Aby zakupić najprostszą drukarkę do zdjęć, zaprojektowaną tylko w tym celu, musimy liczyć się z wydatkiem około 500zł. To cena, jaką zapłacimy na przykład za drukarkę Canon. Tradycyjna, atramentowa drukarka HP to wydatek jedynie około 150-200zł. Podobnie sprawa wygląda z akcesoriami. Komplet specjalnego tuszu i papieru do Canona to 170zł, HP proponuje wypełniacze za 50zł + cena papieru fotograficznego (około 30zł). Przeliczając ilość papieru w paczkach oraz ich cenę dostajemy spektakularny wynik. Zwykła drukarka wykona nam druk za 30- 40 groszy, podczas gdy Canon zrobi to za ponad 1zł.

Porównujemy efekt

Patrząc na wykonane druki różnica jest zauważalna, aczkolwiek nie razi w oczy. Zdecydowanie lepszą jakość uzyskamy drukując zdjęcia urządzeniem Canona, jednakże HP nie deformuje zdjęć, ani ich nie rozmazuje. Różnica wynika jedynie z intensywności barw- tradycyjna drukarka wykonuje je bardziej „blade”. Dodatkowy plus dla drukarki HP stanowi fakt, że do podajnika możemy włożyć dowolnej wielkości papier fotograficzny, natomiast Canon ogranicza się jedynie do jednej wielkości zdjęć, co może stanowić problem dla użytkownika.

źródło: https://notatek.pl/drukarki