Dziś postanowiliśmy zająć się czymś, co dla wielu osób z pasji przeradza się w sposób na życie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli aparatów fotograficznych. Postanowiliśmy przetestować te, które idealnie sprawdzą się w rękach amatora. Postawiliśmy na dwa, najpopularniejsze w swojej półce cenowej modele lustrzanek, a więc Nikona D3400 oraz Canona EOS 1300D.

Wykonanie i jakość

Jeśli postawić przed amatorem te dwa modele aparatów, to prawdopodobnie nie zauważy on różnicy. Cenowo i pod względem dostępności wygrywa Canon, jednakże warto zauważyć, że technologia stosowana w wypuszczanych na rynek przez tego producenta aparatach dopiero goni stosowane od kilku lat rozwiązania Nikona. Stąd też pod względem jakości zdjęć również przeważa Canon. Wprowadzane na rynek nowe modele generują znacznie mniej szumów cyfrowych, niż starsze odpowiedniki marki Nikon. Oba modele są solidnie wykonane, a materiał obudowy odporny na zarysowania i zużywanie.

Co z akcesoriami?

Decydując się na zakup aparatu musimy z góry ustalić cel, w jakim będziemy go używać. Jeśli potrzebujesz aparatu do fotografowania swojej rodziny i znajomych, a także ufasz renomie Nikona to powinieneś się na niego zdecydować. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, które możesz dokupić do swojego aparatu. Karty pamięci, statywy, czy filtry będą tak samo dostępne niezależnie od tego, na który model się zdecydujesz. Canon zachęca do zakupu oferując zestawy: korpus aparatu z dwoma obiektywami, kartą pamięci i plecakiem przenośnym w komplecie, kupisz taniej, niż wybierając te elementy pojedynczo.